projekty@kreodom.pl
#Budowa 25 stycznia 2024

Jakie cechy mogą przesądzić o wyborze konkretnej wypożyczalni budowlanej? Lista atutów, na które zwracają uwagę klienci jest dość długa. Często patrzymy na ceny, park maszynowy lub zapisy zawarte w umowie. Faktem jest jednak, że jednym z kluczowych obszarów, które należy wziąć pod uwagę powinna otwierać dostępność punktów handlowych! Dlaczego jest tak ważna? O tym w dalszej części artykułu! 

Nie tylko cennik – wypożyczalnia sprzętu budowlanego musi być też w akceptowalnej odległości! 

Profesjonalne firmy świadczące usługę wynajmu maszyn lub narzędzi budowlanych kuszą na wiele sposobów. Faktem jest jednak, że na końcu całej ścieżki decyzyjnej, kluczowa jest lokalizacja. Twoje przedsiębiorstwo działa w Katowicach, a zainteresowała Cię oferta działalności ze Szczecina? 

Jest dość prawdopodobne, że raczej nie skorzystasz z jej usług. Wystarczy, że postanowisz, że chciałbyś zapoznać się z parkiem maszynowym na żywo, by upewnić się, że informacje widoczne na stronie firmy są zgodne ze stanem faktycznym.

Wyprawa ze stolicy Górnego Śląska do Szczecina to sporo cennych roboczogodzin oraz pieniędzy. A może przecież okazać się, że urządzenia nie spełniają Twoich wymagań lub najmujący będzie oczekiwał, że samodzielnie zorganizujesz spedycję wielkich maszyn na budowę w sercu Aglomeracji Śląskiej. To ogromne wyzwanie logistyczne i niemałe koszty! 

Właśnie dlatego zawczasu warto sprawdzić firmy działające nieopodal Twojego miejsca zamieszkania lub regionu, gdzie będzie realizowana inwestycja. Duże, wyspecjalizowane podmioty, mają co najmniej kilkanaście punktów w całej Polsce, dzięki czemu dojazd do nich nie jest tak angażującym zadaniem, jak wyprawa na drugi koniec kraju. W sieci często można spotkać się z opinią o tym, że taką godną polecenia wypożyczalnią sprzętu budowlanego jest Drial.pl

 

Jak działają dobre wypożyczalnie?

Jedną z kluczowych cech, która je wyróżnia, jest troska o klienta na każdym etapie zamówienia. Od pomocy przy wyborze konkretnej maszyny, przez intuicyjny proces jej rezerwacji, po jasne i klarowne zasady zawarte w umowie, jaką podpisujemy z przedsiębiorstwem.

Godne zaufania firmy, jak Drial.pl biorą też na siebie dostarczenie maszyn pod wskazany adres, ale także odbierają je z miejsca prac już po wykonaniu wszystkich zadań. To spora oszczędność czasu i pieniędzy. 

Warto też zwrócić uwagę na to, że takie przedsiębiorstwa zawierają w umowie zapis o darmowej wymiany maszyny na inną (o takich samych lub zbliżonych parametrach technicznych) gdyby doszło do awarii. Dzięki temu możesz być w pełni spokojny o to, że w razie usterki zdołasz wywiązać się ze zlecenia w ustalonym wcześniej terminie i nie zapłacisz kar umownych.

Drial ma swoje punkty m.in. w:

  • Szczecinie,
  • Zielonej Górze,
  • Poznaniu,
  • Wrocławiu,
  • Sosnowcu,
  • Rzeszowie,
  • Płocku,
  • Aglomeracji Trójmiejskiej,
  • Białymstoku. 

 

Jakie urządzenia można wynająć od firm świadczących takie usługi?

Wbrew obiegowej opinii, nie znajdziemy tam tylko i wyłącznie ciężkich maszyn budowlanych, np. zwyżek czy minikoparek. Firmy takie jak Drial świadczą też usługę wynajmu elektronarzędzi: szlifierek, wkrętarek, bruzdownic czy wiertnic lub młotów udarowych.

Zawsze powinna tu jednak działać prosta zasada: im większy wybór, tym lepiej. Ostatecznie o wiele rozsądniej będzie wynająć kilkanaście różnych urządzeń przydatnych na budowie pod jednym adresem, niż szukać ich w różnych firmach, nieraz oddalonych od siebie o wiele kilometrów, prawda?