projekty@kreodom.pl
#Budowa 24 października 2023

Jaki sprzęt sprawdzi się w branży budowlanej? Sprawdź pilarki i inne maszyny!

Narzędzia oraz materiały budowlane to podstawowe elementy wyposażenia każdej firmy budowlanej. Bez nich, wykonanie pewnych czynności okazuje się utrudnione czy wręcz niemożliwe. Jakie narzędzia i materiały szczególnie przydają się w branży budowlanej? Poniżej podpowiadamy!

Podstawowe narzędzia budowlane- podział

Z narzędzi budowlanych korzysta się na wszystkich etapach powstawania budynku oraz podczas wszelkich remontów obiektów. Dzieli się je na dwie główne grupy, czyli na narzędzia ręczne i elektronarzędzia. Pierwsza grupa obejmuje między innymi śrubokręty, łopaty, młotki czy poziomice. Do drugiej kategorii należą natomiast sprzęty, które wymagają dostępu do prądu. W branży budowlanej często używa się pilarki do drewna, jak np.https://jptech-maszyny.pl/pilarki-formatowe-do-drewna. Ponadto korzysta się z wyrzynarek, wiertarek, wkrętarek czy szlifierek.

W jaki sprzęt powinna zaopatrzyć się firma budowlana?

Działanie firm budowlanych wymaga inwestycji w profesjonalne narzędzia, najwyższej jakości. Oczywiście to, jaki sprzęt okaże się niezbędny w naszej firmie, zależy od profilu jej funkcjonowania. Do jednych z najważniejszych narzędzi w tejże branży zaliczymy:

 • śrubokręty i klucze - w sprzedaży dostępne są zestawy obejmujące różnego rozmiaru klucze i śrubokręty, często o wymiennych końcówkach,
 • miarki i taśmy miernicze - używane do precyzyjnych pomiarów, które są podstawą każdego projektu,
 • wiertła - w zależności od zastosowania, do tej grupy należą wiertła do drewna, betonu czy metalu,
 • szlifierki i młot pneumatyczny - używane w licznych pracach budowlanych,
 • piły - wykorzystywane do przycinania wszelkiej maści elementów,
 • mieszadła do farb i zapraw - przy większych projektach niezbędne okazują się elektryczne mieszadła, które pozwolą na uzyskanie jednolitej konsystencji i koloru zaprawy czy farby,
 • poziomice - profesjonalny zestaw poziomic o różnej długości to podstawa w branży budowlanej,
 • pędzle i wałki do malowania - w sprzedaży dostępne jest wiele pędzli i wałków, różniących się wielkością główki, długością trzonu czy typem włosia. Wysokiej jakości pędzel to gwarancja równomiernie nałożonej farby oraz sprawnego i szybkiego malowania, które daje pożądane efekty.

W branży budowlanej przydają się także agregaty do tynków, młotki, łopaty czy nożyki z wymiennymi ostrzami. Wybierając narzędzia, najlepiej postawić na te wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią nam bezpieczne użytkowanie. Warto postawić na produkty niezawodne trwałe, od najlepszych na rynku producentów.

Jakie materiały przydają się branży budowlanej?

W branży budowlanej wykorzystuje się także liczne materiały, które służą do budowy nowych obiektów czy też renowacji tych istniejących. Co ważne, muszą one spełniać rygorystyczne normy oraz badania techniczne. Świadczy to o ich trwałości i stabilności. Dostępne na rynku materiały różnią się parametrami technicznymi, zarówno jeśli chodzi o kwestie mechaniczne, czy chemiczne, jak i fizyczne. Można je podzielić ze względu na:

 • przeznaczenie - są to materiały instalacyjne, izolacyjne oraz konstrukcyjne,
 • zastosowanie- ta grupa obejmuje materiały dachowe, ścienne i stropowe,
 • rodzaj tworzywa - wymienić możemy materiały drewniane, ceramiczne, kamienne, betonowe, materiałowe i te z tworzyw sztucznych.

Jeśli chodzi o ściany zewnętrzne, to najczęściej wykorzystuje się w ich przypadku takie materiały jak cegła, beton, kamień czy glina. W rzadszych przypadkach stawia się na drewno. Większość budynków jednorodzinnych w naszym kraju to obiekty o murowanych ścianach. Drewno używane jest do budowania domów z drewnianych bali, jednak dopiero zyskuje ono na popularności. W trakcie remontu przydatne są materiały ścienne, zaprawa, materiały malarskie itp. 

Na rynku spotkamy wiele narzędzi i materiałów budowlanych. Ich wybór, zależy od profilu działania firmy. W każdym jednak przypadku najlepiej postawić na rozwiązania o najlepszej jakości.