#Instalacje 17 sierpień 2021

Już co trzeci nowo budowany lub remontowany dom jednorodzinny w Polsce ma w projekcie uwzględnione rozwiązania smart home. Cały świat inwestuje w automatykę domów - do 2025 roku globalnie będzie to nawet 195 mld dolarów.

 

Inteligentne domy podbijają nasz rynek, ale i wysokość rachunków za prąd. W końcu każde z tych urządzeń i technologii wymaga dużych ilości energii elektrycznej. Z roku na rok coraz droższej. Jest na to sprawdzony sposób: smart home z instalacją fotowoltaiczną. Nowoczesne ułatwienia i ekologiczna, darmowa energia ze Słońca? Brzmi jak plan! Więc jak go wdrożyć i o czym pamiętać, aby Twój nowy home był smart, eco i profitable?

Budujemy nowy dom... z fotowoltaiką!

Pełna integracja fotowoltaiki z systemem smart home w projektach KreoDOM naprawdę jest możliwa. A przede wszystkim opłacalna. Przydomowe OZE to świetny sposób na oszczędności na rachunkach za prąd (nawet 90% ceny!) z zachowaniem odrobiny luksusu i wizji domu przyszłości (do 100% prestiżu!). Wszystko kontrolujesz, monitorujesz i wszystkim sterujesz z poziomu aplikacji mobilnej. XXI wiek zagościł w budownictwie jednorodzinnym na dobre. Może trafić także na Twoje podwórko.

Projekt smart home z OZE - czego nie może zabraknąć?

Decydując się na smart home z OZE, pamiętaj o tym, aby maksymalnie wykorzystać wszystkie możliwości i rozwiązania, jakie daje przydomowa instalacja fotowoltaiczna. Które urządzenia w Twoim inteligentnym domu mogą czerpać prąd z promieni słonecznych?

Instalacja fotowoltaiczna - energia ze Słońca

Zacznijmy od początku. Żeby móc czerpać, trzeba produkować. Smart home z OZE nie może istnieć bez instalacji fotowoltaicznej. Kiedy już zostaniesz prosumentem, czyli producentem i konsumentem energii elektrycznej, odczujesz wyraźną różnicę w portfelu lub na koncie bankowym. Panele fotowoltaiczne to inwestycja, która przy odpowiednim projekcie i komponentach zwraca się w 6 lat. A potem już tylko “pracuje” na Twój domowy budżet.

Pompa ciepła - ciepła woda i ogrzewanie

Energia grzewcza to coś, na co mnóstwo pieniędzy wydają posiadacze domów jednorodzinnych zimą. Rachunki za ogrzewanie i podgrzanie wody to często nawet 1000 złotych w skali miesiąca. Cicha, bezobsługowa pompa ciepła z wysoką klasą energetyczną A++, podłączona do instalacji fotowoltaicznej, całkowicie rozwiązuje ten problem. Zdalnie monitorujesz jej pracę i regulujesz temperaturę w domu przy pomocy smartfona.

Klimatyzatory - idealne na upały

Chłodniejsze zimy to nie wszystko. Z drugiej strony coraz gorętsze lata sprawiają, że na ścianach domów jednorodzinnych pojawia się więcej klimatyzatorów. Jednak większość z nich zdecydowanie nie jest eco-friendly. Klimatyzacja pochłania mnóstwo energii elektrycznej. Smart home z OZE zapewni Ci odpowiednią temperaturę przez cały rok bez dodatkowych kosztów. Nawet w największe upały.

Ładowarka samochodu elektrycznego - komunikacja i transport prawie za darmo

Aktualne zmiany prawne w Unii Europejskiej bez wątpienia prowadzą nas w kierunku pełnej elektryfikacji transportu. Duże europejskie miasta nie wpuszczają samochodów z silnikami spalinowymi. Być może warto już teraz zrobić krok przed wszystkimi i zmienić auto na “hybrydę” lub “elektryka”. Z domową ładowarką samochodu elektrycznego w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi na dachu jeździsz prawie za darmo!

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Alarmy. Automatyka drzwi, rolet i bram. Smart locki. Czujniki (np. CO, ruchu, dymu, czadu, zalania domu wodą podczas awarii, czy gazu). Zdalne włączanie lub wyłączanie urządzeń elektrycznych (np. pozostawionego żelazka). Kamery i monitoring. To i jeszcze więcej możesz mieć w swoim smart home. Łącząc to z OZE, radykalnie zwiększasz bezpieczeństwo Twojej rodziny bez dodatkowych kosztów za prąd.

Smart home z OZE - gdzie zamówić?

Projekt smart home? Oczywiście w KreoDOM. Projekt, montaż i instalacja fotowoltaiki z długoletnią gwarancją, 12 miesiącami ubezpieczenia za darmo i dotacjami na fotowoltaikę? Tylko Stilo Energy. Zautomatyzowany, bezpieczny, inteligentny dom z odnawialnymi źródłami energii to pełna synergia. Do tego oszczędność czasu i pieniędzy na lata. Z tymi dwiema polskimi markami możesz bez obaw wkroczyć w XXI wiek i efektywnie wykorzystywać na co dzień nowe, ekologiczne technologie.