projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 28 września 2023

Twoje cztery ściany mogą stać się płótnem, na którym wyrazisz swoją wyjątkową osobowość i styl. Malowanie pokoju to jeden z najprostszych sposobów na metamorfozę dowolnej przestrzeni w swoim domu. Szukasz kreatywnych rozwiązań? Mamy dla Ciebie pomysły na malowanie pokoju z nutą fantazji.

1. Połączenie dwóch oryginalnych barw

Wprowadź do swojego pokoju świeży powiew natury, łącząc delikatną miętę z intensywną morską zielenią z palety Beckers Designer Colour. Możesz pomalować dwie przeciwstawne ściany w tych kolorach lub zestawić tak, aby stworzyły harmonijny wzór. Taka paleta barw nada wnętrzu lekkość i spokój – będzie idealna do sypialni lub salonu.

2. Jedna ściana akcentowa w intensywnym kolorze

Jeśli chcesz postawić na odważną barwę, ale obawiasz się, pomalowanie nią wszystkich ścian będzie przytłaczające, wybierz tylko jedną ścianę i pokryj intensywnym kolorem. Wybierz kolor z fantazją – postaw na takie odcienie, jak np. głęboki szafir, burgund czy ceglasta czerwień. Taka ściana nada pomieszczeniu charakter. Pozostałe powierzchnie pomaluj delikatniejszym, ale korespondującym odcieniem, dzięki czemu nieco stonujesz intensywną barwę, zachowując w pomieszczeniu idealny balans.

3. Geometryczne wzory

W pomysłach na malowanie ścian (www.beckers.pl) często można spotkać trend geometrycznych wzorów, jako dobry kierunek odświeżenia aranżacji. To rzeczywiście sprawdzony sposób na wprowadzenie odrobiny energii do pokoju. Możesz użyć taśmy malarskiej do stworzenia linii, trójkątów, rombów lub innych kształtów lub gotowych szablonów. Następnie wytyczony obszar wypełnij  różnymi kolorami.. To prosta technika, która daje wspaniałe efekty – świetnie sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także np. w holu lub gabinecie do pracy, gdzie pobudzi kreatywność.

4. Ombre na ścianie

Efekt ombre, czyli płynne przejście między dwoma lub większą liczbą kolorów, może nadać Twojej przestrzeni niezwykłego uroku. Zacznij od jednego odcienia na dole ściany i stopniowo, rozprowadzaj farbę, kontrolując intensywność od mocnej, po delikatną. Od góry możesz zacząć ten sam zabieg z innym kolorem i schodzić niżej. W tej technice najlepiej sprawdzają się różne tonacje (jasne i ciemne) tego samego koloru, dając subtelny efekt przejścia, ale możesz także odważnie zestawiać ze sobą zupełnie różne barwy. W tym drugim przypadku upewnij się, że wybrane kolory dobrze ze sobą korespondują, posługując się próbkami farb lub przeglądając w sieci pomysły na malowanie pokoju z wykorzystaniem efektu ombre.

5. Kolorowe akcenty na białym tle

Jeśli preferujesz jasne, neutralne wnętrza, rozważ pomalowanie większości ścian na biało lub inną jasną barwę z palety Beckers Designer Colour, a następnie dodanie kolorowych akcentów. To mogą być meble, obrazy, ramki na zdjęcia lub ozdobne poduszki. Wielobarwne elementy przyciągną uwagę i nadadzą pomieszczeniu charakter.