projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 28 sierpnia 2023

Pokój młodzieżowy, niezależenie od wieku użytkownika, powinien być dobrze zorganizowany i spełniać wszystkie jego potrzeby i oczekiwania. W pomieszczeniu tego typu nie może oczywiście zabraknąć biurka, przy którym młody dorosły spędzać będzie czas, ucząc się, rozwijając pasje czy po prostu relaksując. Na co zwracać uwagę, jeśli chodzi o biurka młodzieżowe i czym kierować się przy ich wyborze?

Rozmiar i przestrzeń robocza do wygodnej pracy przy biurku młodzieżowym

Najważniejszym aspektem przy wyborze biurka, zarówno dla dziecka dopiero rozpoczynającego swoją przygodę ze szkołą jak i biurka dla nastolatka (https://www.meblewojcik.com.pl/rodzaj-pomieszczenia/dzieciece-mlodziezowe,3.html), jest przemyślany dobór jego wielkości. Biurko nie może być ani zbyt małe, bo wtedy dziecku ciężko będzie się przy nim pracowało, ani także zbyt duże, bo zdominuje przestrzeń w pomieszczeniu.

Przed wyborem konkretnego modelu należy rozważyć potrzeby użytkownika, a także to, co na nim finalnie stanie. Jeśli będzie to biurko dla młodszego dziecka, mebel o mniejszej przestrzeni roboczej może się świetnie sprawdzić. Z kolei nastolatek, który podczas nauki niejednokrotnie korzystał będzie z komputera i wielu innych akcesoriów, może potrzebować większego blatu, by móc wydajnie pracować.

Ergonomia i funkcjonalność – biurko dostosowane do użytkownika

Kolejnym aspektem, którego nie można pominąć, jest ergonomia biurka młodzieżowego. Wysokość mebla musi idealnie współgrać z fotelem czy krzesłem, przy którym siedzieć będzie dziecko. Dzięki temu możliwa będzie wielogodzinna praca, bez nadmiernego obciążania kręgosłupa, karku czy nadgarstków.

Musimy mieć na uwadze to, że nastolatek w wieku szkolnym przy biurku spędzać będzie nawet kilka godzin każdego dnia – musimy więc zapewnić mu odpowiednie warunki do zdrowej pracy. Z tego też powodu warto rozważyć dodatkowe funkcjonalności biurka młodzieżowego. Szuflada czy szafka z półkami pozwolą na lepszą organizację pracy i zaoferują łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych w nauce przedmiotów – a także sprawią, że dziecku łatwiej będzie zapanować nad porządkiem na samym blacie. Jeśli na biurku ma stanąć komputer, szczególnie z dodatkowym monitorem, warto pomyśleć o przepuście na kable, który pozwoli wszystko schludnie i bezpiecznie podłączyć.

Styl i design

Funkcjonalność, ergonomia i rozmiar biurka młodzieżowego to bez wątpienia bardzo ważne cechy tego mebla, jednak pozostaje także inna kwestia – styl i design. Każdy z nas przecież lubi otaczać się ładnymi, dobrze dobranymi do reszty pomieszczenia meblami – nie inaczej jest w przypadku biurka młodzieżowego. Dobierając biurko, należy wziąć pod uwagę design całego pomieszczenia – tak by idealnie z nim współgrało i tworzyło przyjazną przestrzeń do spędzania czasu.

Długofalowa perspektywa

Ostatnią, często pomijaną kwestią, jest trwałość biurka, czyli zadbanie o to, by mebel ten z powodzeniem posłużył przez wiele lat. Tutaj także wszystko zależy od wieku naszej pociechy – trudno bowiem liczyć na to, że ośmiolatek korzystał będzie z jednego biurka przez cały swój okres szkolny. Niemniej jednak warto postawić na bezpieczne i nowoczesne rozwiązania, jak biurko z kolekcji Flexi. Biały, stonowany design mebla pasował będzie niemal do każdego pomieszczenia, bez problemu w przyszłości będzie można dobrać do niego nowe elementy.