projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 13 maja 2022

Wykończenie wnętrz w domu jednorodzinnym jest procesem dużo bardziej angażującym nie tylko z uwagi na większy metraż. Dom, w odróżnieniu od standardowego mieszkania w budynku wielorodzinnym, składa się z dodatkowych pomieszczeń takich jak garaż i kotłownia. Co więcej, w przypadku wielopoziomowych budynków pojawia się potrzeba zaprojektowania i wykonania schodów. Najczęściej spotykamy się również z pomieszczeniami ze skosami, które należy odpowiednio zaadaptować, aby wykorzystać dostępną przestrzeń. Większy metraż i ilość pokoi sprawia, że lista produktów i materiałów do zamówienia jest znacznie dłuższa, niż w przypadku mniejszych mieszkań. Dostawy towarów muszą zostać skoordynowane z postępami prac remontowo-budowlanymi, które to należy nadzorować na każdym etapie.

 

Każdy z nas z pewnością chciałby uniknąć jakichkolwiek problemów z elektryką czy hydrauliką, dlatego wszelkie zmiany sieci wod-kan i elektrycznej muszą zostać przeprowadzone z największą dbałością. W końcu zależy nam na tym, aby wykończony dom był wymarzonym miejscem, w którym będziemy czuć się komfortowo i bezpiecznie.

 

Odpowiedzią na decyzje o wykańczaniu wnętrz domu może okazać się usługa „wchodzisz i mieszkasz” świadczona przez firmę SaniWell. Jest to najbardziej spersonalizowana opcja projektowo-wykonawcza oferowana na rynku wykańczania wnętrz mieszkań i domów. Oznacza to, że odpowiedzialność za projekt wnętrza, prace wykończeniowe, pełne wyposażenie i umeblowanie całego domu spoczywa na jednej firmie.

 

SaniWell wnętrza pod klucz “wchodzisz i mieszkasz” - Dom w Bielsku-Białej
SaniWell wnętrza pod klucz “wchodzisz i mieszkasz” - Dom w Bielsku-Białej

 

 

 Jakie wyzwania stwarza wykańczanie wnętrz pod klucz w domu?

 

Oprócz przeprowadzenia wszystkich prac budowlano-wykończeniowych do wykonania i zamontowania są również meble, w tym m.in.: zabudowa kuchenna, szafy do przedpokoju, salonu i sypialni. Skoro miałby być to dom naszych marzeń, to zależałoby nam na dopasowaniu mebli pod indywidualne oczekiwania i styl. Może brzmieć to jak drobnostka, ale nawet kolorystyczne dopasowanie elementów wpływa na sposób odbioru pomieszczenia, a tym samym na nasze samopoczucie. Należy pamiętać, że projekt mebli to nie tylko gabaryty szafki i materiały wykończenia- to również ergonomiczny układ półek, szuflad i szafek czy systemu otwierania.

 

Wspomniane wcześniej skosy na poddaszu czy dodatkowe pomieszczenia, jak kotłownia czy garaż, oznaczają potrzebę zaadaptowania dostępnej przestrzeni m.in.: meblami zaprojektowanymi i wykonanymi na wymiar. Zaprojektowane schody oprócz funkcji komunikacyjnej, mogą również prezentować się ciekawie i designersko. Ważne, aby pamiętać o wszystkich użytkownikach schodów – w tym o dzieciach, dla których schody powinny być odpowiednio zaprojektowane i wykończone tak, aby były bezpieczne w użytkowaniu.

 

SaniWell wnętrza pod klucz “wchodzisz i mieszkasz” - Kraków, Złocień
SaniWell wnętrza pod klucz “wchodzisz i mieszkasz” - Kraków, Złocień

 

Jak należy przygotować się do wykończenia wnętrza domu?

 

Wykończenie wnętrza domu jest wieloetapowym procesem wymagającym nie tylko wiedzy technicznej z zakresu prac remontowo-budowlanych, ale również mnóstwa czasu i cierpliwości.  Właściwa organizacja jest kluczowa przy tak dużym przedsięwzięciu. Do przeliczenia i zamówienia jest ogrom materiałów wykończeniowych, zaczynając od materiałów budowlanych, płytek ściennych i podłogowych, po panele podłogowe. Okazuje się, że po wykonaniu listy wszystkich niezbędnych materiałów budowlanych i produktów wyposażenia, taka lista może liczyć setki pozycji. W przypadku współpracy z firmą SaniWell organizacja i nadzór zamówień spoczywa na barkach dedykowanych tym zadaniom koordynatorów i logistyków. Wybierając płytki czy też panele podłogowe, należy mieć na uwadze ewentualne docinki i zapasy.  W związku z tym odpowiadamy nie tylko za zakup i dostawę produktów, ale również wszelkie kalkulacje, które poprzedzają proces zatowarowania.

 

Jednak pierwszym krokiem, jaki należałoby poczynić, decydując się na wykończenie wnętrza domu, jest dokładne rozplanowanie przeznaczenia pomieszczeń z uwzględnieniem układu funkcjonalnego. Warto zastanowić się gdzie mogą znaleźć się meble i jak będą się one prezentować. Zaplanowanie tych wszystkich prac wymaga nie tylko czasu, ale również zaangażowanie i wyobraźni. Pomocna może okazać się współpraca z architektem. Opracowany projekt wnętrza powinien zakładać wszystkie potrzeby i oczekiwania użytkowników. Do przygotowywania rysunków technicznych i fotorealistycznych wizualizacji są wykorzystywane prawdziwe produkty i materiały wyposażenia. W ten sposób klienci mogą się zapoznać z propozycją układu, ale również rozmiarem, kolorem i teksturą proponowanych opcji wykończenia. W SaniWell projekt wnętrza jest pierwszym etapem współpracy w ramach usługi “wchodzisz i mieszkasz”. Dedykowany architekt i projektant wnętrz przygotowuje projekt z uwzględnieniem oczekiwań, potrzeb i możliwości finansowych naszych klientów, a w efekcie opracowanych wizualizacji inwestor ma możliwość zapoznać się z efektem finalnym prowadzonych prac wykończeniowych.

 

SaniWell wnętrza pod klucz “wchodzisz i mieszkasz” - Kraków, Bronowice
SaniWell wnętrza pod klucz “wchodzisz i mieszkasz” - Kraków, Bronowice

 

 

Wykończenie wnętrza domu z SaniWell „wchodzisz i mieszkasz”

 

W „SaniWell – wnętrza pod klucz” prace nad wykończeniem mieszkań w budynkach wielorodzinnych, jak również wolnostojącego domu rozpoczynamy od zaprojektowania i zwizualizowania wnętrz. Jest to kluczowy etap, który pozwoli nie tylko zaplanować dalsze prace i ułatwić zarządzanie zamówieniami towarów, ale przede wszystkim umożliwi Klientom zapoznanie się z propozycjami aranżacji pomieszczeń, a przy tym umożliwi wybór produktów wyposażenia. Architekci, na podstawie oczekiwań jakościowych, finansowych i gustów klientów, opracowują koncepcję na rozmieszczenie pomieszczeń i układ funkcjonalny mieszkania.

 

Architekci przygotowują moodboard, czyli kolaż z preferowaną paletę kolorystyczną i zestawem inspirujących rozwiązań. Moodboard zawiera zestawienie płytek, podłóg, rozrysowanie mebli oraz dobór produktów wyposażenia, który odpowiadać będzie oczekiwaniom jakościowym i finansowym Klienta. Warto dodać, że jest to jedyny etap współpracy z SaniWell, podczas którego Klient jest zaangażowany czasowo w proces wykończenia i wyposażenia mieszkania. Za wszystkie pozostałe działania prowadzące do wnętrza gotowego do zamieszkania (w tym prace remontowo-budowlane, wykonanie zabudowy na wymiar, zakup i montaż oświetlenia i produktów wyposażenia), odpowiedzialna jest firma SaniWell.

 

W przypadku każdej realizacji w Małopolsce, jak i na Śląsku dokładamy wszelkich starań, aby każde z zaprojektowanych, kompleksowo wykończonych i wyposażonych wnętrz było wyjątkowe, funkcjonalne i piękne. Najważniejsze, aby odpowiadało oczekiwaniom naszych Klientów. Dlatego nasz standard pod klucz „wchodzisz i mieszkasz” oznacza wnętrza domów zaprojektowane zgodnie z potrzebami i wymaganiami inwestora, a następnie pełne wykończenie, wyposażenie i umeblowanie we wszystkich pomieszczeniach z dbałością nawet o najdrobniejszy detal. Są to wnętrza gotowe do zamieszkania, a wszystkie prace przeprowadzone są w oparciu o zatwierdzony projekt wnętrza i wybrane przez klienta produkty.

 

SaniWell wnętrza pod klucz “wchodzisz i mieszkasz” - Wieliczka

SaniWell wnętrza pod klucz “wchodzisz i mieszkasz” - Wieliczka

 

Każda z prowadzonych prac budowlanych i wykończeniowych jest nadzorowana przez koordynatorów. Począwszy od prac przygotowawczych, podczas których dostosowywane do projektu są sieci hydrauliczne i elektryczne, po prace fliziarsko-instalacyjne, a także wykańczanie ścian, montowanie drzwi i podłóg, wykonywanie i instalowanie mebli na wymiar i gotowych, podłączanie AGD, oświetlenia, a finalnie skończywszy na montowaniu wyposażenia, które sprawia, że wykończone wnętrze staje się gotowe do zamieszkania.   

 

 

Michał Sagucki - SaniWell