projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 27 października 2023

Tak jak w modzie, tak i w aranżacji wnętrz zaobserwować można różne trendy, które mniej lub bardziej chętnie adaptujemy do swoich mieszkań. Architekci znakomitymi pomysłami rozpalają wyobraźnię i inspirują do odświeżenia czy remontu łazienki. Warto wiedzieć, co jest obecnie na topie, bo czasem niewielkim kosztem można odmienić wnętrze i nadać mu gustowny sznyt. Przyjrzyjmy się kolorystyce, która w ostatnich sezonach skradła serca lokatorów urządzających łazienki w swoich M. 

Jakie są najnowsze wnętrzarskie trendy? 

Ekspert ze sklepu internetowego z łazienkami podpowiada, że wyjątkową popularnością cieszą się barwy z palety ziemistej i naturalnej. Modne są nurty aranżacyjne inspirowane naturą i ten trend można zaobserwować w kolorystyce. Paleta jest jednak niezwykle bogata i nie ogranicza się jedynie do beży i brązów. We wnętrzach królują ciepłe tony orchy, karmelowe i czekoladowe brązy, głębokie nuty brzoskwini i przydymiona rdzawa czerwień. Na uwagę zasługują zestawienia ciepłych i chłodnych barw, które w zaskakujący sposób ze sobą współgrają. Oczywiście w ziemistej gamie nie brakuje nieśmiertelnej bieli, szczególnie w nieco stonowanym, mlecznym odcieniu.

Na drugim biegunie aranżacyjnych trendów inspirowanych naturą plasuje się paleta ciemnych tonacji z grafitem na czele. W jego towarzystwie najczęściej pojawiają się: oliwkowy, popielaty, khaki, malachitowy i szafirowy, przywołujące na myśl chłodne północne krajobrazy. Stylistyka koncentruje się na nurtach: minimalistycznym, japandi, rustykalnym i dark nordic. Jak widać, biofilia opanowała nie tylko salony, kuchnie i jadalnie. Swój prywatny raj inspirowany naturą chętnie aranżujemy także w łazience. 

Barwy inspirowane naturą są niezwykle popularne w aranżacjach łazienek

Jakie kolory sprzętu do łazienki są obecnie na topie?

Tradycyjnie łazienkowa ceramika kojarzy się z higieniczną, sterylną bielą, a sprzęt do łazienki ze srebrem o wysokim połysku. Obecnie coraz rzadziej spotyka się ten duet w aranżacjach. Uznaniem cieszą się złote baterie wykończone na wysoki połysk lub szczotkowane. O niebanalny efekt dbają też warianty w miedzianym odcieniu prezentujące się wyjątkowo atrakcyjnie i nowocześnie, a przy tym subtelnie i gustownie. Z wnętrzarskiego piedestału nie schodzą też modele czarne i chromowane, a szczególnie chętnie wybierane są odsłony matowe. Jeśli chodzi o ceramikę, nieśmiertelna biel nie traci na uroku, ale warto rozejrzeć się za produktami w modnym czarnym kolorze, który zadba o ciekawy efekt kontrastu i urozmaici każdą aranżację. Przekonaj się, jak wiele możliwości jest w Twoim zasięgu i odwiedź salon łazienek online: https://www.banyo.pl/.

Chociaż na podium obecnie znajdują się złote baterie, czarne krany nadal cieszą się sporą popularnością

Zainspiruj się projektami ze sklepu łazienkowego

Mając już wiedzę na temat najmodniejszej kolorystyki, można rozpocząć snucie aranżacyjnych wizji. Pomocne mogą być wizualizacje sklepów łazienkowych i inspirujące katalogowe projekty. Niektóre zestawienia czy rozwiązania nie przychodzą do głowy w pierwszej chwili, a urzekają swym nietuzinkowym pięknem. Ekspert ze sklepu internetowego z łazienkami podpowiada, by wykorzystać święcące triumfy motywy naturalne i postawić albo na beże, ciepłe brązy i rdzawe odcienie, albo grafit, malachit i chłodny popiel. Drewno w różnych wybarwieniach to zdecydowanie materiał, który warto wykorzystać. Projektanci polecają wybierać armaturę w kolorach: złotym, miedzianym lub czarnym. Tego rodzaju kompozycje oparte na naturalnych materiałach i ziemistych barwach dają zdumiewająco subtelny i harmonijny efekt, a dzięki ponadczasowemu charakterowi przez wiele lat zachwycają zrównoważonym pięknem, które nie ma terminu ważności.