projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 24 czerwca 2024

Branża materacowa stale się rozwija, by zapewnić nam jak najlepszą jakość snu. Do produkowanych materaców cały czas wprowadzane są nowe technologie i ciekawe rozwiązania, by uczynić odpoczynek optymalnym. Najważniejsze jest wyciągnięcie jak najlepszych efektów z codziennego snu dla naszego samopoczucia i zdrowia.

 

Aktualne trendy

Coraz bardziej popularne stają się materace hybrydowe, które proponują niezwykle ciekawe połączenia różnych technologii i komponentów. Takie właściwości pozwalają im na bardzo dużą elastyczność i uniwersalność w kontekście preferencji użytkowników. Przykładem materaca hybrydowego jest między innymi Hilding Electro, który stworzony jest z ideą innowacji. Jego celem jest stworzenie możliwie najlepszych warunków snu. Ten wyjątkowy produkt łączy ze sobą korzyści materaca sprężynowego i piankowego. Współcześnie wiele materaców zaczyna również dbać o kwestie ekologiczne środowiska. Zgodnie z nimi powstają materace stworzone całkowicie z materiałów z recyklingu. Coraz więcej z nich zdobywa także wyróżnienia w tej dziedzinie, czyli certyfikaty ekologiczne takie jak: CertiPUR-US, GOLS czy OEKO-TEX.

 

Nowe materiały

By nasz sen stał się jeszcze bardziej efektywny i przynosił widoczne korzyści, stale proponowane są nowe materiały zawarte w materacach. Wprowadzone zmiany umożliwiają lepsze dostosowanie się do personalnych potrzeb konsumentów. Nowocześnie odkrytym materiałem jest między innymi pianka VISCO, która pozwala użytkownikom na całkowitą dowolność w dopasowaniu poziomu twardości. Działa ona poprzez reakcje na ciepło ciała, dzięki czemu indywidualnie dostosowuje się do Waszej wagi i kształtu ciała. Dzięki swoim właściwościom skutecznie wspiera w redukcji bólu mięśniowego oraz bólu pleców. Innym Równie innowacyjnym materiałem jest lateks termoelastyczny, który pomaga w redukcji przenoszenia ruchu. Oznacza to, że dzięki niej ruch osoby śpiącej obok nie będzie bardzo wyczuwalny.

 

Technologie chłodzące

Technologie chłodzące są szczególnie istotne w okresie wysokich temperatur, który się zbliża. Dzisiejsze materace posiadają różne innowacyjne elementy, które umożliwiają komfort termiczny nawet w upalne dni. Wspomaga go między innymi pokrowiec termoaktywny, który ze względu na swoje właściwości reguluje temperaturę ciała użytkowników podczas snu. Niezwykle innowacyjnym elementem materaców w tym kontekście jest także pianka NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze. Posiada ona wyjątkową funkcję chłodzenia w czasie snu dzięki powłoce Black Diamond. To ona odpowiada za właściwą izolację termiczną.

 

Innowacyjne rozwiązania w świecie materacy, będą stale tworzone, by jak najlepiej zadbać o zdrowie snu użytkowników. Sen jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Dopasowanie odpowiedniego materaca jest kluczowe dla jego efektywności. Nowe innowacyjne technologie umożliwiają nam łatwiejszy wybór wśród nich, przedstawiając propozycje łączące w sobie najlepsze cechy materacy.

 

Artykuł powstał we współpracy z SennaMaterace.pl.