projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 3 sierpnia 2023

Biurko jest jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziecka, ponieważ stanowi dla niego strefę do nauki, zabawy czy też rozwijania własnych pasji. Mogłoby się wydawać, że po zakupie odpowiedniego biurka cała reszta zakupów przebiegnie gładko, a tymczasem nie mniej ważne jest dobranie odpowiedniego krzesła do biurka. Jak je wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu, aby zapewnić dziecku maksymalny komfort? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

Odpowiednia postawa przy biurku

Prawidłowy dobór wysokości krzesła do biurka i samego biurka to gwarancja tego, że dziecko nie będzie spędzało godzin w niewłaściwej pozycji. Bardzo często rodzice decydują się na zakup obu mebli z regulacją, dzięki czemu w miarę rośnięcia dziecka można je dostosowywać do potrzeb maluchów czy nastolatków. Krzesła z wyprofilowanym oparciem zapewniają odpowiednie ułożenie ciała i podparcie części piersiowej, przez co dzieci mogą siedzieć wygodnie podczas nauki, odrabiania zadań domowych czy też korzystania z komputera. Dziecko siedząca przy biurku powinno mieć stopy oparte o podłogę, zaś wysokość samego krzesła i podłokietników powinno umożliwiać swobodne korzystanie z całej przestrzeni roboczej czy też operowanie myszką do komputera. Wysokość krzesła nie powinna ani sprawiać, że dziecko musi pochylać się nad blatem, ani też, że musi zadzierać głowę, aby pracować przy biurku.

Regulowane krzesła do biurka z podnóżkiem

Regulowane krzesła do biurka z podnóżkiem to dość powszechny wybór dla dzieci i nastolatków. Sam fakt, że są regulowane sprawia nie tylko, że można je idealnie dopasować do potrzeb dziecka na różnym etapie rozwoju, ale też wpisuje się w słusznie modny trend na ekologiczne rozwiązania. Zakup takiego krzesła sprawia, że przez najbliższe lata nie będzie trzeba pozbywać się jednego krzesła na rzecz kolejnych. Nowoczesne krzesła do biurka są zaprojektowane tak, aby samoistnie wymuszać na dzieciach zachowywania prawidłowej postawy, korygować zaburzenia statyki ciała, a te regulowane „rosną” razem z dziećmi. Warto zainwestować w krzesła, które mają nie tylko regulowaną wysokość, ale również oparcie i podłokietniki, a wówczas jeden mebel po kilku latach wciąż będzie jak najbardziej użyteczny w przypadku dorastającego nastolatka. 

Jak powinny być wykończone krzesła do biurka?

Wykończenie krzeseł to kolejny parametr przekładający się na wygodę użytkowania i komfort dzieci oraz młodzieży. Warto zwrócić uwagę na to, czy oparcie powleczone jest oddychającą tkaniną, ponieważ podczas wielu godzin spędzonych przy biurku plecy dzieci pocą się. W przypadku syntetycznych tkanin szybko dochodzi do uczucia dyskomfortu, którego można uniknąć już na etapie wyboru krzesła. Jeśli zaś chodzi o stylistykę i walory estetyczne, na rynku dostępne są najróżniejsze warianty pod względem wzornictwa i kolorystyki. Gładkie obicia w jednolitym kolorze sprawdzają się w pokojach starszych dzieci, a z kolei w przypadku maluchów dobrym wyborem mogą być wielokolorowe obicia z motywem kotów czy motyli.

 

"Artykuł sponsorowany"