projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 18 lipca 2019


Przygotowanie odpowiedniego makijażu to dla wielu pań jedna z ważniejszych czynności wykonywanych na początku dnia. Aby zadanie to stało się łatwe i przyjemne, warto pomyśleć o ładnej, a zarazem praktycznej toaletce.

Wygospodarowanie specjalnego miejsca na toaletkę stanowi komfortowe rozwiązanie, pozwalające na wykonanie makijażu czy fryzury w wygodny sposób. Dodatkowe ułatwienie to zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich kosmetyków i potrzebnych drobiazgów.

Odpowiednie oświetlenie

W miejscu służącym do przygotowania makijażu niezbędne jest odpowiednie oświetlenie. Najlepsze będzie światło białe, jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Jeśli toaletka znajduje się w sypialni, warto wykorzystać naturalne światło, ustawiając toaletkę prostopadle do okna. Jeśli umieścimy toaletkę w łazience lub garderobie bez okna, należy odpowiednio ją doświetlić, np. za pomocą żarówek LED umieszczonych w ramie lustra. Dobrym rozwiązaniem będzie również wykorzystanie specjalnych lamp do makijażu, które równomiernie oświetlają twarz, nie rzucając na nią cienia.

Coś z niczego

Jeśli ilość dostępnego miejsca albo budżet nie pozwalają na zakup gotowej, profesjonalnej toaletki, można wykonać ją samemu, wykorzystując do tego stary stolik, biurko czy sekretarzyk albo wykorzystać meble używane również do innych celów. Przykład stanowi komoda, służąca do przechowywania ubrań lub pościeli w sypialni. Wystarczy postawić ją w dobrze oświetlonym miejscu, nieopodal ustawić krzesło, a kosmetyki włożyć do jednej z szuflad lub poukładać na blacie. W niewielkich wnętrzach w roli stolika sprawdzi się rozkładany blat umieszczony pod lustrem zawieszonym na ścianie.

Jak dopasować lustro?

Istotnym elementem toaletki jest lustro, którego wygląd powinien korespondować ze stylem stolika. Ważne są również aspekty praktyczne. Wygodne rozwiązanie stanowi zakup toaletki z zamontowanym już dużym lustrem, najlepiej takim, które można regulować, zmieniając choćby kąt nachylenia. Lustro składające się z kilku części docenią zwłaszcza osoby, które dużą wagę przykładają do profesjonalnie wykonanej fryzury. Jeżeli lustro nie zostało zamontowane do stolika na stałe, mamy dwie możliwości. Można powiesić je na ścianie, do której dosunięta jest toaletka albo zastosować małe, składane lusterko, wyciągane tylko w razie potrzeby.

Miejsce do przechowywania

Drobiazgi potrzebne do wykonania makijażu czy fryzury powinny znajdować się zawsze w zasięgu ręki. Żeby uniknąć bałaganu, warto pomyśleć o specjalnym miejscu do przechowywania. Wiele toaletek wyposażonych jest w szufladę, w której można schować biżuterię i kosmetyki lub ich część. Na blacie warto ustawić organizer z szufladkami lub tacę z przegródkami ułatwiającymi posegregowanie drobnych elementów. Rynek oferuje również różnego rodzaju wieszaczki na biżuterię czy szkatułki i ozdobne pudełeczka.

 

Spójność stylistyczna

Toaletka powinna pasować do wystroju pomieszczenia, w którym się znajduje. W skandynawskich wnętrzach najlepiej sprawdzą się prosty stolik w neutralnym kolorze i lustro w drewnianej ramie. Klimat rustykalnego mieszkania podkreślimy, stosując naturalne materiały, takie jak nielakierowane drewno wykorzystane do wykonania stolika albo wiklinowe koszyczki do przechowywania kosmetyków. We wnętrzu w stylu glamour można natomiast pozwolić sobie na bardziej ozdobną formę, wybierając stolik z misternymi rzeźbieniami czy lustro w złotej albo srebrnej ramie.

 

Estetyka i funkcjonalność

Przemyślana toaletka to nie tylko część dekoracji, ale i praktyczny element wyposażenia sypialni, łazienki czy garderoby, który można zastosować nawet w niewielkim wnętrzu. Dzięki zastosowaniu przemyślanych rozwiązań kobiety mogą poczuć się naprawdę wyjątkowo, przygotowując się do rozpoczęcia codziennych aktywności.

Anna Kapłańska