projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 3 lipca 2023

Czeka Cię remont kuchni w mieszkaniu? A może właśnie kupiłeś wymarzony dom i zastanawiasz się, jak urządzić przestrzeń, w której będziesz przygotowywać smaczne posiłki. Musisz pamiętać, że w kuchni liczy się przede wszystkim swoboda codziennego użytkowania. Dlatego aspekt ergonomiczny, który połączy funkcjonalność z estetyką, jest niezwykle ważny. Jednym z rozwiązań, które z pewnością warto wziąć pod uwagę w trakcie aranżacji kuchni, są kosze cargo.

Najbardziej praktyczne kuchnie to te, które charakteryzują się ponadczasowym wyglądem, a jednocześnie są dobrze wyposażone i uwzględniają rozmaite udogodnienia. Jak w każdej aranżacji istotne znaczenie mają dodatki kuchenne. Zazwyczaj projektuje się je tak, by oprócz funkcji użytkowej nadawały wnętrzu unikalnego designu. Warto przy tym zadbać o to, aby każdy centymetr wolnej powierzchni był należycie wykorzystany, zwłaszcza wtedy, gdy do dyspozycji ma się niewielki metraż. Można wówczas zdecydować się na meble na wymiar, z tym że  zainwestowanie w kosze cargo jest szybszą i łatwiej dostępną opcją. Tym bardziej że zamówienie da się złożyć online, zapewniając sobie w ten sposób zupełnie nową funkcję tradycyjnych szafek. 

Czym są kosze cargo?

Kosze cargo wykonane są z niewielkiej średnicy drutu pokrytego chromem lub farbą o stonowanym kolorze. Dzięki temu, że poruszają się po prowadnicach, można je swobodnie wysuwać i chować do szafek, w których są zamocowane. Co do zasady, kosze wysuwane do szafek kuchennych działają stosunkowo podobnie, jak zwykłe szuflady. Niemniej jednak wysuwając kosz cargo, będziesz miał do dyspozycji od razu całą zawartość – w przypadku szuflady będzie to jedynie jej niewielka część. 

Warto również dodać, że rozwiązanie to sprawdzi się niemal w każdej przestrzeni, aczkolwiek zamontowanie ich w wąskich, mało ergonomicznych szufladach sprawi ogromną różnicę. Zwykle jest tak, że w ciasnych szufladach dostęp do produktów znajdujących się w tylnej części korpusu szafki bywa dosyć utrudniony. Kosze cargo niwelują ten problem, a do tego posiadają jeszcze wiele innych zalet. Ich głównym wyróżnikiem z całą pewnością jest ponadprzeciętna pojemność, która pozwala na to, by pomieścić w nich sporo produktów spożywczych, garnków czy też innych przedmiotów codziennego użytku. I chociaż najczęściej wykorzystuje się je w kuchni w podblatowych, narożnych czy też w wysokich szafkach, to sprawdzą się równie dobrze w sypialniach oraz łazienkach.

Jakie zalety posiadają kosze cargo?

Jak zostało już wcześniej powiedziane, kosze cargo są niezwykle praktyczne, umożliwiając bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych w szafce rzeczy. Dzieje się tak m.in. dzięki różnorodności rozmiarów, co pozwala na idealnie dopasowanie ich do każdego mebla. Oznacza to, że kosze cargo bez obaw znajdą zastosowanie zarówno w zabudowie wysokiej, jak i tej niskiej. 

Systemy cargo do szafek kuchennych to także maksymalny wzrost funkcjonalności mebli, a przy tym wyraźnie odczuwalna poprawa komfortu codziennego użytkowania. Na rynku dostępny jest bogaty wybór tego rodzaju koszy, a wszystkie one ułatwiają zorganizowanie przestrzeni szafek według własnych potrzeb. Wartym podkreślenia jest również fakt, że kosze cargo stanowią wręcz idealne rozwiązanie w przypadku posiadania dosyć niewymiarowych powierzchni. 

Z pewnością okażą się także przydatne, jeżeli zamierzasz składować więcej produktów w wąskiej, a przy tym wysokiej przestrzeni. Inwestując w szuflady cargo, zyskasz mnóstwo miejsca na przechowywanie zgromadzonych przez siebie zapasów. Ogromna pojemność jest kolejną zaletą szafek, w których umieszczone są kosze cargo. Sprawdzą się też doskonale w szafkach narożnych, gdzie dostęp do wnętrza jest mało wygodny, przez co sama aranżacja niekiedy bywa utrudniona.

Ile kosztują systemy cargo do szafek kuchennych?

Istnieją cztery główne kategorie koszy cargo (podblatowe, narożne oraz te średnie i wysokie), z których każdy charakteryzuje się odmienną wielkością, kolorem, przeznaczeniem (np. do kuchni lub łazienki) i oczywiście ceną. W zależności od modelu ceny za kosze cargo na ogół zaczynają się mniej więcej od kwoty 200-300 zł do nawet 1600-1800 zł. Aby dokonać właściwego wyboru, który będzie idealnie dopasowany do mebli w Twojej kuchni, wcześniej warto zapoznać się ze wszelkimi detalami dotyczącymi zakupu. Szuflady cargo wraz z ich pełnym opisem, sposobem dostawy i formą płatności znajdują się na stronie sklepu.