projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 29 kwietnia 2019
ak wybrać stolik kawowy do salonu


Na to, czy zakup będzie udany, wpływa nie tylko rozmiar oraz kształt stolika, ale też styl, w jakim mebel został wykonany. W związku z tym przygotowaliśmy kilka sprawdzonych porad, które ułatwią zakup stolika kawowego.


Jak wybrać stolik kawowy do salonu?

Kształt stolika kawowego powinieneś wybrać z uwzględnieniem miejsca, w którym planujesz go postawić. Jeżeli masz duży salon, to możesz pokusić się o zakup prostokątnego lub kwadratowego stolika o dużych wymiarach, który pomieści wiele drobiazgów. W sytuacji, w której nie możesz sobie pozwolić na ograniczenie miejsca w salonie, rozważ zakup niewielkiego, najlepiej okrągłego stolika, który w razie potrzeby będziesz mógł postawić nawet w rogu pomieszczenia. Tego typu mebel wciąż będzie spełniał swoją funkcję, a jednocześnie nie utrudni swobodnego poruszania się po mieszkaniu. Przed rozpoczęciem przeglądania bogatej oferty sklepu internetowego ze stolikami najlepiej jest poświęcić kilka minut na to, aby starannie zmierzyć dostępne miejsce. Pozwoli ci to ograniczyć przeglądane modele wyłącznie do tych, które rzeczywiście będą pasowały do twojego domu lub mieszkania.


Stolik kawowy w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne wnętrza bardzo często projektowane są w oparciu o minimalistyczne podejście lub skandynawski styl, dlatego warto rozważyć zakup pasujących do nich stolików. Proste, białe meble bez zbędnych ozdób z pewnością okażą się trafionym wyborem. Możesz też sprawdzić stoliki kawowe ze szklanym blatem. Takie rozwiązanie sprawdzi się we wnętrzach, w których szkło występuje również w innych meblach. Wybór idealnego stolika ułatwi ci wyszukiwarka w sklepie internetowym. Wystarczy, że przejdziesz do kategorii stoliki kawowe, a zyskasz dostęp do bogatej oferty, na którą składa się ponad 650 stolików. Jak więc przeglądać taką bazę, aby nie tracić czasu na oglądanie stolików, które na pewno nie spełnią twoich oczekiwań? Skorzystaj z filtrowania, dzięki czemu będziesz mógł określić interesującą cię cenę, materiał wykorzystany do produkcji stolika, kolor i wiele innych cech produktu. Przy każdym stoliku znajdziesz szczegółowy opis oraz zdjęcia, które możesz wykorzystać jako inspiracje.


Stolik kawowy we wnętrzu klasycznym

Tak zróżnicowana oferta stolików kawowych pozwoli ci znaleźć również mebel pasujący do klasycznie urządzonych wnętrz. Najczęściej w takich pomieszczeniach znajdują się drewniane meble, które - przynajmniej na pierwszy rzut oka - wyglądają bardzo solidnie. W związku z tym powinieneś skupić się na znalezieniu stolika, który będzie masywny. Wymiary takiego mebla nie mogą być za małe, bo wówczas efekt może nie spełnić twoich oczekiwań. Prawidłowy dobór nowych mebli - co dotyczy nie tylko stolika kawowego, ale również wszystkich innych zakupów - w taki sposób, aby pasowały stylem do pozostałego wyposażenia, jest niezwykle istotny. Wbrew pozorom nie musisz szukać modelu z takiego samego zestawu, gdyż wystarczy zachować zgodność stylu, aby całość świetnie się ze sobą komponowała.


Funkcje stolika kawowego w aranżacji wnętrz

Chociaż nazwa stolika kawowego sugeruje jego zastosowanie, to tylko od ciebie zależy, jak zaaranżujesz go w swoim salonie. Wiele osób umieszcza na stolikach kawowych książki, gazety i inne rzeczy, które z jakiegoś powodu powinny się znajdować pod ręką. Na stoliku kawowych możesz trzymać kwiaty w wazonie lub świeczki zapachowe. W minimalistycznych wnętrzach sprawdzi się natomiast stolik z pustym blatem. Jeżeli często gościsz większą ilość osób, możesz rozważyć zakup rozkładanego mebla. W takim przypadku na co dzień nie zajmuje on wiele miejsca, a w razie potrzeby można go szybko rozłożyć, dzięki czemu zmieści się przy nim więcej osób.


Stolik kawowy we wnętrzach - pomysły aranżacyjne

Niezależnie od tego, czy kupując stolik kawowy, będziesz się trzymał naszych wskazówek, czy też poszukasz innych inspiracji, pamiętaj, że efekt musi podobać się tobie. Jeżeli więc uważasz, że ciemny stolik sprawdzi się do jasnych mebli, gdyż zapewni ciekawy kontrast, urządź salon po swojemu. Nie zmienia to jednak faktu, że przeglądając pomysły aranżacyjne, które są uważane za udane przez specjalistów od urządzania wnętrz, możesz znaleźć wiele inspiracji. Jedną z ciekawszych jest połączenie jasnego stolika kawowego o prostym, kwadratowym kształcie z elegancką kanapą w białym kolorze. Ciemny stolik sprawdzi się natomiast w pomieszczeniach, w których podłoga jest mocno zaakcentowana (na przykład ciemnymi panelami) lub urządzonymi kolorowymi meblami. Pamiętaj, aby wymiary stolika były zgodne z kanapą lub sofą, która znajduje się w salonie. W przeciwnym razie dysproporcje (mały stolik i wielka wersalka) mogą zaburzyć układ wnętrza. 

Źródło: KRN.pl