projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 30 maja 2023

Remont łazienki należy do czasochłonnych przedsięwzięć, a wybrane przez nas elementy wyposażenia stają się inwestycją na długie lata codziennego użytkowania. Dlatego warto zadbać o to, by wnętrze wyróżniało się funkcjonalnością oraz ciekawym designem. Godnym uwagi rozwiązaniem są między innymi zestawy umywalek z szafką. Dzięki nim lepiej wykorzystamy dostępną przestrzeń i zyskamy więcej miejsca do przechowywania. Ponadto dobrze dobrane szafki uzupełniają aranżację łazienki i dodają jej stylowego wyglądu.

Umywalki z szafką LANI - nowoczesne rozwiązania i zrównoważona produkcja

Innowacyjną kolekcją mebli proponowaną przez markę Laufen jest seria LANI. Pojawiająca się w jej ramach szafka pod umywalkę bardzo dobrze komponuje się z nowoczesnym wyposażeniem łazienkowym LUA, a także z umywalkami z kolekcji Kartell·Laufen, Living City oraz Palace. Na szczególną uwagę zasługuje sposób produkcji nowych mebli, który wyróżnia się jeszcze większą dbałością o ekologię między innymi poprzez eliminację wkładek styropianowych czy wykorzystanie materiałów drewnianych pochodzenia europejskiego z certyfikatami PEFC i SEC. Są to rozwiązania, które wyznaczają nowe możliwości produkcji mebli w sposób, który nie zagraża środowisku.

Przemyślane wyposażenie łazienki o niewielkich wymiarach stwarza wiele trudności nawet doświadczonym projektantom. Dzieje się tak, ponieważ małe przestrzenie wymagają funkcjonalnych rozwiązań. Dodatkowo warto zadbać o to, aby funkcjonalność szła w parze z designem i jakością. Dlatego marka Laufen oferuje inwestorom wyjątkowe propozycje umywalek z szafką, które ze względu na mniejsze rozmiary idealnie sprawdzą się w łazienkach o ograniczonym metrażu i pozwolą w pełni wykorzystać dostępną powierzchnię.

Z myślą o małych łazienkach w kolekcji LANI pojawiły się propozycje umywalek z szafką o szerokości wynoszącej 43,5 (w wersji z drzwiami) i 48 lub 53,5 cm (z szufladami). Każda szafka występuje w kilku modnych kolorach takich jak biały mat, biały połysk, dziki dąb, kolor specjalny (miedziany, złoty i tytanowy) oraz  w wersji multicolor, w której dostępnych jest wiele ciekawych propozycji kolorystycznych. Dzięki temu można z łatwością wybrać propozycję dopasowaną do aranżacji każdej łazienki. Niewątpliwą zaletą szafek pod umywalkę w wersji z szufladami jest również mechanizm cichego domykania oraz górna szuflada z organizerem i wycięciem na syfon oszczędzający miejsce.

W większych łazienkach świetnie sprawdzą się zestawy umywalka z szafką o szerokości wynoszącej od 53,5 cm do 78 cm czy nawet 98,5 cm w przypadku umywalek podwójnych. Tego typu propozycje zapewniają wiele cennego miejsca do przechowywania i estetyczne wykończenie przestrzeni znajdującej się pod umywalką. Większe modele występują w takich samych wersjach kolorystycznych, co omówione wyżej mniejsze szafki. Wyróżniają się również zastosowaniem wspomnianych organizerów w szufladach i miejscem na syfon. Dzięki temu podczas codziennego korzystania z łazienki domownicy zyskują wysoki komfort.

Funkcjonalne umywalki z szafką, które zachwycają designem

Tworząc projekt łazienki, warto także zwrócić uwagę na kolekcję Kartell·Laufen. Wyróżnia ją nowoczesny design oraz zastosowanie rozwiązań, które świetnie sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych łazienkach. Warto między innymi zwrócić uwagę na zestawy umywalki z szafką SLIM, których głębokość wynosi zaledwie 50 cm, a szerokość 50, 60, 80 lub 100 cm. Dzięki temu świetnie sprawdzą się one w łazienkach, w których chcemy zaoszczędzić przestrzeń, ale jednocześnie zyskać wiele miejsca do przechowywania lub zamontować większą umywalkę. Z kolei w połączeniu z małymi umywalkami ciekawym rozwiązaniem będą szafki Kartell·Laufen o szerokości wynoszącej 43 cm i szafką z drzwiami push to open.

W kolekcji Kartell·Laufen znajdziemy również nowoczesne umywalki z szafką z szufladami. W tym przypadku inwestorzy mogą zdecydować się na modele dopasowane do umywalek o szerokości wynoszącej 46, 50, 60, 80, 90 oraz 120 cm. Najszersze szafki będą bardzo dobrze komponować się z umywalką z blatem lub umywalką w wersji podwójnej. Warto zauważyć, że wszystkie meble z tej kolekcji występują w kolorze klasycznej matowej bieli, szarego łupku lub kamiennej szarości. Dzięki temu można z powodzeniem dopasować je do łazienek wykończonych w różnych stylach i kolorystyce.

Wyjątkową propozycją do mniejszych lub większych łazienek będą również umywalki z szafką z kolekcji Sonar. W tej serii przeważają minimalistyczne, nowoczesne meble, które występują w charakterystycznych kolorach złota, miedzi lub tytanu. Szafki podumywalkowe można również połączyć z blatem w wersji Czarna Marquina, który zdecydowanie wpisze się w gust zwolenników eleganckich i ponadczasowych rozwiązań.

W kolekcji Sonar znajdziemy szafki z drzwiczkami o szerokości 38,5, 58 lub 97,5 cm. Oprócz tego inwestorzy mogą zdecydować się na modele z pojemnymi szufladami. Wówczas do wyboru mamy szerokość 60, 80 lub 120 cm. W przypadku większych szafek można wybrać umywalki podwójne albo zdecydować się na szeroki, funkcjonalny blat, który również zapewni więcej miejsca na kosmetyki czy dodatkowe dekoracje. Będzie to również idealna przestrzeń na zamontowanie dwóch małych umywalek zapewniających większy komfort w łazienkach, z których korzystają pary lub rodziny z dziećmi.

Oryginalne umywalki z szafką z kolekcji ILBAGNOALESSI

Omawiając nowoczesne i oryginalne meble łazienkowe, nie sposób przejść obojętnie obok kolekcji ILBAGNOALESSI, której autorem jest architekt i projektant Stefano Giovannoni. Uwagę zwracają na siebie umywalki o pięknych, nietypowych kształtach nawiązujących do form występujących w naturze.

Proponowane szafki z kolekcji ILBAGNOALESSI występują w kilku modnych wersjach kolorystycznych. Inwestorzy mogą zdecydować się na klasyczną biel, a także na bardziej oryginalne kolory, takie jak noce canaletto, terakota oraz ciemny i jasny brąz. W efekcie szafki z umywalką można łatwo dopasować do różnych aranżacji oraz do gustu domowników. Dzięki temu stworzymy przestrzeń sprzyjającą odprężeniu i codziennymi dbaniu o higienę.