#Wnętrza 27 wrzesień 2022

Dom od dawna przestał być miejscem tylko dla snu i przygotowania posiłków. Coraz częściej w naszych domach pracujemy zdalnie, prowadzimy biura czy nawet studiujemy. Chcemy, aby nowoczesny dom był miejscem wypoczynku, w którym inteligentne technologie wyręczają nas z codziennych obowiązków. Szukamy rozwiązań, które zwiększą nasze bezpieczeństwo, jak również coraz częściej w domach znajdujemy miejsce na pasje i hobby- nawet takie, które do niedawna nie były zarezerwowane dla domowych przestrzeni.

 

Oznacza to, że nasze domy zyskują nowe funkcje i w konsekwencji chcemy żyć w przemyślanych i dobrze zaprojektowanych wnętrzach, które odpowiadałyby naszym gustom i potrzebom. Również proces urządzenia domu pod klucz zlecamy wyspecjalizowanym firmom, które odpowiadają za wszystkie prace projektowo-wykończeniowe. Jaki jest więc nowoczesny dom?

 

Nowoczesny dom - jaki powinien być

 

 

  1. Dom miejscem pracy i nauki

 

Pracujemy coraz więcej i ciężej- taki stan rzeczy potwierdzają najnowsze badania i statystyki. Co więcej, to między innymi pandemia koronawirusa, wsparta rozwojem nowych technologii, spowodowała ogólnoświatową zmianę myślenia o zdalnym i hybrydowym trybie pracy i nauki. W konsekwencji w domach spędzamy więcej czasu i dlatego chcemy pomieszczenia, aby przestrzeń na obowiązki była wydzielona. Dom, z uwagi na większy metraż umożliwia adaptację pomieszczenia na domowe biuro. Nie chodzi wyłącznie o wstawienie biurka. Jeśli myślimy o ergonomicznej i komfortowej pracy, to wykończenie takiego pomieszczenia wiąże się z projektowaniem mebli, które ułatwią przechowywanie materiałów i dokumentów. Istotne jest odpowiednie dobranie krzesła i oświetlenia, a nawet właściwe zlokalizowanie gniazdek zasilania czy przewidzenie miejsca na dodatkowy sprzęt w tym m.in.: drukarkę, router czy monitory. Ważne może okazać się również odpowiednie wygłuszenie pomieszczenia, dzięki czemu praca i nauka byłaby mniej narażona na domowe hałasy.

 

Dom miejscem pracy i nauki

 

SaniWell podczas projektowania i wykańczania wnętrza domów, w tym aranżacji domowego biura, każdorazowo w sposób indywidualny podchodzimy do oczekiwań klientów względem projektowanych i urządzanych pod klucz pomieszczeń.

 

  1. Dom miejscem rozrywki, hobby i spotkań

 

Coraz więcej uwagi przykładamy do tego, jak nasze wnętrza wyglądają i jak się w nich czujemy. Naturalną więc sprawą jest, że chętniej spędzamy w domach czas wolny i zapraszamy rodzinę i znajomych. Trendy na zaaranżowanie salonu są najróżniejsze, w zależności od naszych preferencji, przyzwyczajeń i ilości człownków gospodarska domowego. Utarło się wyobrażenie, że kluczowym meblem jest jadalniany stół i sofa, natomiast ostatnio na popularności zyskują funkcjonalne wyspy, przy których można spożywać posiłki i gościć znajomych.

 

Dom miejscem rozrywki, hobby i spotkań

 

Jednak w odróżnieniu od mieszkań w blokach, to w domach kuchnia najczęściej przeznaczana jest na osobne pomieszczenie, z której mamy łatwy dostęp do jadalni i salonu. W takim wypadku to salon jest największym i najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem domu- warto więc zastanowić się nad sposobem korzystania z pomieszczenia na co dzień, nie tylko od okazji. Może być to wydzielona przestrzeń na wspólne oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie na konsoli, ale też to może wiązać się z doborem odpowiedniej podłogi do tańca. W domach uprawiamy również sport i fitness, warto więc zadbać o odpowiednią przestrzeń. Niekiedy wystarczające jest wygospodarowanie kawałka podłogi na matę.

 

Osobna kuchnia w domach

 

Wykańczanie i urządzanie pod klucz domu w SaniWell to usługa kompleksowa, obejmująca nie tylko prace remontowo-budowlane, ale zakup, dostawę i montaż pełnego wyposażenia i urządzenie wnętrz tak, aby odpowiadały potrzebom inwestora.

 

 

 

  1. Współczesny dom jest bezpieczny i inteligentny.

 

W wygodnym wypoczynku mogą pomóc nam systemy smart home, dzięki którym oświetlenie dostosowane zostanie do wzmocnienia filmowych wrażeń czy romantycznej atmosfery. Jednak smart home to nie tylko oświetlenie, ale całość narzędzi, które ułatwiają codzienne obowiązki i zwiększają bezpieczeństwo. Kamery monitoringu, czujniki temperatury i wilgotności chroniące dom przed włamaniem i zalaniem. To również roboty pomagające w przygotowaniu posiłków, automaty sprzątające czy włączniki ułatwiająca zarządzenia ilością zużywanego prądu.

 

Współczesny dom jest bezpieczny i inteligentny

 

Klient decydujący się na usługę wykończenia wnętrz w standardzie “wchodzisz i mieszkasz” otrzymuje wnętrze gotowe do zamieszkania, zgodne z projektem wnętrza, preferencjami jakościowymi i ustalonym zakresem prac. Inwestor nie musi angażować się w proces remontowo-budowlany i zakupowy, a firma SaniWell odpowiada za wszystkie prowadzone prace, w tym również za instalację systemów Smart Home.

 

Michał Sagucki - SaniWell