projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 7 maja 2024

Wraz ze zmianą pór roku, doskwierają nam wahania temperatur, dlatego warto dostosować swoją pościel, tak by zapewniła nam sen niezaburzony zbyt niską lub wysoką temperaturą. Jeśli nie wiesz, jak dobrać pościel 160x200 do pory roku, zachęcamy do zapoznania się z naszymi najważniejszymi wskazówkami, które pomogą w podjęciu decyzji zgodnej z osobistymi wymaganiami.

 

Pościel 160x200 - jakie materiały?

Dostosowanie odpowiedniego materiału pościeli 160x200 to nie tylko kwestia komfortu, ale także zdrowia i higieny. Wybierając materiał naszej pościeli zgodnie z potrzebami, możemy zapobiec nadmiernemu przegrzewaniu, alergiom czy rozwojowi bakterii. Dlatego warto poznać najpopularniejsze materiały pościeli i ich specyfikację, by wiedzieć, jaki będzie dla nas najlepszy.

 

Pościel 160x200 - bawełna

Kiedy przychodzi do wyboru pościeli, bawełna zawsze pozostaje klasyką. Jest to materiał, który oferuje wiele korzyści, niezależnie od pory roku. Bawełna jest znana z tego, że jest przewiewna i miękka dla skóry, co sprawia, że ​​jest idealna dla osób o wrażliwej skórze lub alergiach. Pościel 160x200 wykonana z bawełny jest również wytrzymała i łatwa w utrzymaniu czystości, co czyni ją praktyczną w codziennym użytkowaniu. 

 

Pościel 160x200 - bambus

Bambus to naturalny materiał cieszący się popularnością. Cechuje go jego niezrównana delikatność w dotyku i właściwości pomagające utrzymać ciepło jak i je odprowadzić. Termoregulacyjne właściwości włókien bambusowych sprawiają, że jest to dobry wybór dla osób szukających uniwersalnej pościeli na każdą porę roku.

 

Pościel 160x200 - mikrofibra

Mikrofibra to materiał syntetyczny charakteryzujący się mikro włóknami, które dobrze wchłaniają wilgoć. Często syntetyczna pościel jest uznawana mylnie za gorszą, jednak ma ona wiele zalet. Pozwala dobrze izolować ciepło, szybko schnie a co najważniejsze — nie zbiera kurzu z otoczenia tak jak naturalne materiały. Dla osób z alergią na kurz, taki rodzaj materiału może działać zbawiennie.

 

Rodzaje wykończeń pościeli 160x200

Pościel 160x200 może być wykonana z różnych rodzajów materiałów, ale nie jest to jedyny aspekt, który decyduje o jej ostatecznym wyglądzie i właściwościach. Wykończenie pościeli jest zależne od rodzaju splotu i technologi szycia. Pozwala to na uzyskanie różnych typów pościeli z tego samego materiału, jakim jest np. bawełna. Do najpopularniejszych rodzajów pościeli można zaliczyć:

 

Pościel satynowa — jest zwykle wykonana z drobnego splotu, który w efekcie nadaje powierzchni gładkości i delikatnego połysku. Jest uznawana za rodzaj pościeli luksusowej, ze względu na elegancki wygląd i aksamitną strukturę w kontakcie ze skórą.

 

Pościel flanelowa — jest często wybierana na chłodniejsze dni. Wykonana jest z grubszego materiału, który zapewnia komfort i ciepło podczas snu. Flanelowa pościel może sprawiać wrażenie puszystej w dotyku.

 

Pościel jerseyowa — wykonana jest z elastycznego, miękkiego materiału, który przypomina tkaninę zastosowaną w koszulkach. Ze względu na swoją elastyczność nie tworzą się na jej powierzchni zagniecenia, nawet po inwazyjnym suszeniu bębnowym.

 

Pościel z kory — charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na zniszczenia. Jest to często wybierane rozwiązanie dla osób poszukujących pościeli, która wytrzyma długotrwałe użytkowanie i częste pranie. Jej “gofrowana” struktura sprawia, że nie wymaga ona prasowania i jest niezwykle wytrzymała. Warto zaznaczyć, że kora jest też dość chropowata, co dla niektórych może być wadą jak i zaletą.