projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 10 sierpnia 2023

W dobrze zaprojektowanych łazienkach łatwe przechowywanie i organizacja mają duży wpływ na większą estetykę oraz funkcjonalność pomieszczenia. Dlatego niesłabnącą popularnością cieszą się szafki łazienkowe, które pozwalają na sprawną segregację wszystkich kosmetyków, akcesoriów czy tekstyliów. Jednak w mniejszych łazienkach szczególnie ważne jest przemyślane wykorzystanie dostępnej przestrzeń, aby nie stracił na tym wygląd wnętrza. Wówczas godnym uwagi rozwiązaniem okazują się szafki łazienkowe z lustrem, które z powodzeniem mogą zastąpić lustro nad umywalką. Czym wyróżniają się takie propozycje i kiedy warto w nie zainwestować?

Szafki łazienkowe z lustrem jako sposób na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni

Wiele osób popełnia błąd, nie wykorzystując w łazienkach miejsca, które znajduje się za lustrem. Szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń taką przestrzeń można łatwo zaaranżować z użyciem szafki i zyskać tym samym więcej półek na kosmetyki, akcesoria czy inne drobiazgi. Dzięki temu łatwiej utrzymamy w łazience porządek i jednocześnie zostawimy trochę niezabudowanego miejsca na ścianie. W efekcie wnętrze wyda się bardziej przestronne i ustawne, a wszystkie niezbędne rzeczy będą schowane, co ograniczy również osadzanie się na nich kurzu.

Warto także wspomnieć, że szafki łazienkowe z lustrem optycznie powiększają pomieszczenie. Podobnie jak zwykłe lustra odbijają światło oraz znajdującą się przed nimi przestrzeń, dzięki czemu wnętrze jest lepiej oświetlone i wydaje się większe. Producenci oferują obecnie szafki z lustrem w wielu przemyślanych rozmiarach, co sprawia, że inwestorzy z łatwością mogą dobrać idealny model do danej łazienki, wielkości umywalki oraz budżetu. Duży wybór wysokiej jakości mebli oferuje między innymi producent Gante, który korzysta ze starannie dobranych materiałów i dba o precyzyjne wykończenie szafek.

O czym warto pamiętać, wybierając szafki łazienkowe z lustrem?

Oprócz wyboru odpowiedniego rozmiaru szafki z lustrem warto pamiętać o zwróceniu szczególnej uwagi na jej wytrzymałość. W łazienkach panują wymagające warunki, takie jak wysoka wilgotność powietrza czy zmienne temperatury, które prowadzą do szybkiego niszczenia się mebli o gorszej jakości. Dlatego lepszą inwestycją okazują się szafki łazienkowe z lustrem pochodzące od zaufanych producentów, które powstają z odpowiednio dobranych i zabezpieczonych materiałów. Dzięki temu mimo upływu lat wybrane meble będą wyróżniały się nienagannym stanem wizualnym i technicznym.

 

Co więcej, nowoczesne szafki łazienkowe z lustrem występują w wielu modnych wersjach kolorystycznych. Dlatego warto dobrać je do stylu, w jakim urządzone jest całe pomieszczenie — dzięki temu wnętrze łazienki będzie starannie przemyślane i dopracowane. Dużą popularnością cieszą się klasyczne kolory, takie jak biel czy czerń, ale coraz więcej osób decyduje się również na wykończenie wenge lub na dąb naturalny. Takie odcienie wprowadzają do łazienki nieco naturalnych elementów i nie tracą na swoim atrakcyjnym wyglądzie mimo zmieniających się trendów.