projekty@kreodom.pl
#Wnętrza 8 kwietnia 2024

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem najlepszego słupka łazienkowego, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się więcej na temat słupków łazienkowych!

Łazienka vs. dedykowane rozwiązania

Pierwszym krokiem w wyborze mebli do łazienki jest zastanowienie się, czy muszą być one wykonane ze specjalnych materiałów. Przeważająca ilość specjalistów ds. aranżacji wnętrz zaleca wybór modeli dedykowanych do tego typu pomieszczeń. A wszystko dlatego, że konstrukcja mebli łazienkowych została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalną użyteczność. Obejmuje to rozmieszczenie w ramach konstrukcji m.in.:

  • objętościowych szuflad,
  • zamykanych szafek z półkami o odpowiedniej wysokości,

tak, aby bezproblemowo pomieścić wszelkie toaletowe akcesoria czy przedmioty do pielęgnacji ciała, bez ryzyka ich zniszczenia.

Słupek do łazienki – jakie może nieść za sobą korzyści?

Słupek do łazienki może stanowić istotny element w komplecie z resztą wyposażenia, ale również doskonale funkcjonować samodzielnie. Dzięki swojej konstrukcji z płyty laminowanej, MDF, PCV lub HDF często okazuje się bardziej praktyczny niż ich tradycyjne odsłony, tj. słupek łazienkowy drewniany.

W zależności zatem od rozwiązania, na które się zdecydujemy, możemy dostać wiszące lub stojące słupki łazienkowe będące m.in.:

  • odporne na zarysowania i stabilne,
  • lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości,
  • odporne na wilgoć,
  • mniej podatne na wgniecenia.

Niemniej jednak nie ograniczają się one tylko do tych możliwości. A wszystko dlatego, że umożliwiają kreatywne projektowanie. W kontekście słupków łazienkowych te płyty mogą być łączone – ARUBA 804 (płyta laminowana + MDF) lub są oferowane osobno – CLASSIC OAK 800 (płyta laminowana). Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie, na co się zdecydujesz!

Słupki łazienkowego – czy wielkość pomieszczenia ma znaczenie?

Słupki łazienkowe stanowią pożądane elementy w aranżacji każdej łazienki, niezależnie od jej rozmiaru, proporcji czy koncepcji architektonicznej. W przypadku niewielkich pomieszczeń w bloku zaleca się wybór wąskiego słupka łazienkowego 30 cm – czarny HAMPTON CONCRETE 80-01. Taki mebel może z powodzeniem zastąpić większe komody czy szafki, które w ograniczonej przestrzeni mogą być niewygodne. Jeśli jednak dysponujemy przestronniejszą łazienką, warto rozważyć słupek łazienkowy 40-50 cm – biały BALI 805. Umożliwi nam to lepsze wykorzystanie wnętrza oraz zapewni więcej miejsca do przechowywania różnych przedmiotów i akcesoriów łazienkowych. Przykładowo, wiszący słupek łazienkowy czarny z lustrem CAPRI COSMOS 803 o szerokości 45 cm z płyty laminowanej, MDF i PVC to niezwykle stylowe rozwiązanie. Jego tafla optycznie rozświetla pomieszczenie, nadając mu wrażenie większej przestrzeni, a przede wszystkim jest praktyczna podczas codziennej pielęgnacji. I to zarówno rano, jak i wieczorem. Wyróżniającą się cechą tej szafki łazienkowej (słupka) są otwarte półki, na których możesz estetycznie ułożyć kosmetyki, świeczki lub rośliny. Ponadto mebel zapewnia dużo miejsca do przechowywania, co ułatwia utrzymanie porządku w łazience. Za jego sprawą masz po prostu wszystkie potrzebne artykuły pod ręką!