projekty@kreodom.pl
#Ogród 18 grudnia 2023

Jakie urządzenia sprawdzą się w trakcie przydomowych prac? Dowiedz się!

Koło domu wykonujemy szereg prac porządkowych, dzięki którym nasze otoczenie staje się schludne i z przyjemnością spędzamy w nim czas. Przydomowe prace to nie tylko dbanie o teren zielony, ale także czystość np. podjazdu czy elewacji. Do utrzymania porządku i czystości na terenie naszej posesji, przyda nam się wiele sprzętów. Oczywiście, wybór zależy od naszych własnych preferencji, jak i powierzchni działki. Jakie urządzenia sprawdzą się podczas wykonywania różnych czynności na posesji? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Generator prądu, czyli sposób na zasilenie wszelkich urządzeń elektrycznych

Korzystając z urządzeń elektrycznych podczas prac warsztatowych czy porządków na posesji, warto do ich zasilania używać generatora prądu. Nie zajmuje on wiele miejsca w garażu, a pozwala nam uniezależnić się od sieci domowej. Sprzęty wykorzystywane podczas prac na działce zazwyczaj nie są użytkowane codziennie. Każdorazowe uruchomienie narzędzi elektrycznych generuje dodatkowy wzrost zużycia prądu. W przypadku nieregularnego użytkowania tych urządzeń najlepiej zasilać je właśnie uruchamiając agregaty prądotwórcze Honda. Agregaty to maszyny, które są gotowe do natychmiastowego działania i przydają się również w przypadku dużych terenów zielonych, kiedy to nie mamy dostępu do prądu z sieci. Agregaty działają niezależnie od aktualnych warunków pogodowych

Agregaty prądotwórcze - sprawdź, czy mogą być przydatne!

Pilarka do prac na działce i w ogrodzie

Wykonanie różnych prac koło domu nie byłoby możliwe bez piły. To proste w obsłudze urządzenie, przydające się do wykonywania codziennych okołodomowych obowiązków, takich jak np. cięcie na mniejsze kawałki drewna, wycinka małych drzew itp. W sprzedaży dostępne są piły spalinowe, elektryczne i akumulatorowe, które można znaleźć np. na https://centrum-centrum.pl/. Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany powierzchnią terenu, jakim dysponujemy, częstotliwością i rodzajem prac, jak i naszymi indywidualnymi wymaganiami. Piły bezprzewodowe to propozycja dla osób, które wykorzystują ten sprzęt w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie to pozwoli nam zachować porządek na całej działce. Co ważne, ma wszechstronne zastosowanie. Przyda się nie tylko do wycinania drzewek i wykonywania cięć pielęgnacyjnych w sadzie, ale też przygotowywania drewna do celów konstrukcyjnych oraz drewna do celów opałowych. To skuteczne narzędzie służące do efektywnego oraz precyzyjnego cięcia drewna w różnych warunkach.

Skuteczne urządzenie do czyszczenia kostki brukowej

Dbając o teren wokół domu, nie można zapominać o kostce brukowej. Aby zachować ją w czystości, wraz z fugami i spoinami, można zainwestować w specjalne urządzenia czyszczące. To lekkie i ergonomiczne sprzęty, które pomagają nam w przydomowych pracach pielęgnacyjnych. Maszyny te wyposażone są w stalowe szczotki, które skutecznie eliminują chwasty. Co ważne, dostępne na rynku produkty mają też wymienne szczotki, dedykowane delikatnym powierzchniom (płytki, drewno). Sprzęty te polecane są osobom, które uporczywie starają się pozbyć chwastów i mchu ze swojego podjazdu. 

Uniwersalne myjki wysokociśnieniowe

Każdy właściciel prywatnej posesji powinien posiadać na wyposażeniu myjkę wysokociśnieniową. To bardzo praktyczny sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu. Myjkę wykorzystamy między innymi do oczyszczania podjazdu, schodów, dachu, rynny, elewacji budynku czy też pojazdów oraz innych sprzętów. Urządzenia te skutecznie oczyszczają różne powierzchnie, w tym także płytki, kafle tarasowe, wylewki czy kostkę brukową. Myjka sprawdza się też do mycia:

  • mebli ogrodowych,
  • altanek,
  • narzędzi,
  • basenów,
  • zabawek.

Decydując się na inwestycję w to urządzenie, należy zwrócić uwagę na jego parametry robocze oraz wyposażenie.

Zamiatarka do utrzymania porządku

Podjazd bardzo szybko ulega zabrudzeniu, nie ma w tym jednak nic dziwnego, zwłaszcza jeśli mieszkamy koło ruchliwej drogi. Na bruku osiada pył, piach czy kurz. Regularne zamiatanie może okazać się dla nas uciążliwe. Rozwiązaniem jest inwestycja w ręczną albo spalinową zamiatarkę. Dzięki niej, szybko poradzimy sobie z uprzątnięciem podjazdu i to w o wiele krótszym czasie. Tego rodzaju sprzęty zazwyczaj dają nam możliwość regulacji kąta zamiatania oraz wysokości szczotki czyszczącej. Do małych podjazdów sprawdzi się zamiatarka ręczna, natomiast na dużych powierzchniach lepszą opcją będzie model spalinowy.