projekty@kreodom.pl
#Ogród 20 lipca 2023

Istnieje wiele sposobów na urządzenie przydomowego terenu do rekreacji. Jednym z najważniejszych elementów pozostają praktyczne i wygodne meble ogrodowe, które zapewniają przestrzeń do swobodnego wypoczynku. Szczególną popularnością w ostatnim czasie cieszą się zwłaszcza produkty z polipropylenu.

Dlaczego warto się zdecydować na takie wyposażenie ogrodowe? Jakie meble można ustawić na tarasie? Do jakich ogrodów je wykorzystać? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

 

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych – produkty z polipropylenu, meble z PVC i technorattanu

 

Wyposażenie ogrodowe z tworzyw sztucznych to jeden z popularniejszych sposobów na zaaranżowanie przestrzeni do wypoczynku. Dlaczego? Są praktyczniejsze niż wiele rozwiązań z naturalnych materiałów. Występują w wielu kształtach i kolorach, co ułatwia zastosowanie ich w wielu aranżacjach. Najczęściej nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwatorskich, specjalnych warunków do przechowywania w okresie zimowym, łatwo też utrzymać je w czystości, bez konieczności stosowania specjalistycznych środków.

Tak naprawdę jednak meble z tworzyw sztucznych to bardzo szeroka rodzina rozwiązań. Można w niej znaleźć wyposażenie z:

  • PVC,
  • polipropylenu,

PVC od lat stosuje się do produkcji mebli rekreacyjnych, do wykorzystania również w ramach przydomowych stref rekreacyjnych. Modele tego typu odznaczają się często atrakcyjną ceną, choć zazwyczaj trzeba się liczyć z obniżoną trwałością i odpornością na zmiany temperatury i uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia i zarysowania) czy promieniowanie UV (odbarwienia, łuszczenie się powierzchni), co wpływa na funkcjonalność i estetykę produktu.

Meble technorattanowe to natomiast niezmiernie trwałe konstrukcje wyplatane ze wzmocnionych włókien polietylenowych, które swym wyglądem imitują naturalne plecionki rattanowe. Różnią się od nich jednak trwałością, zapewniając wysoki komfort i piękny wygląd na naprawdę długie lata.

 

Meble polipropylenowe – czym się wyróżniają?

 

A czym odznaczają się meble polipropylenowe, jak te od Bazkar? Podobnie jak konstrukcje z PVC są produkowane jako odlewy formowane wtryskowo, co daje olbrzymią swobodę w kształtowaniu finalnych elementów wyposażenia ogrodowego. Pozwala to uzyskać rozwiązania wpisujące się w rozmaite upodobania i nurty aranżacyjne.

Co więcej, polipropylen odznacza się dużą trwałością, dzięki czemu takie meble bez większego trudu da się przechowywać takie produkty na zewnątrz również w okresie jesiennych deszczy lub zimowych mrozów. Wystarczy tylko okryć je pokrowcem lub folią brezentową, by niepotrzebnie się nie zabrudziły w miesiącach, gdy nie korzysta się ze strefy rekreacji.

Konstrukcje polipropylenowe czyści się wodą i standardowymi, domowymi detergentami (np. płynem do mycia naczyń) oraz miękką gąbką lub szmatką. Po umyciu wystarczy pozostawić je tylko do całkowitego wyschnięcia. Nie ma też konieczności przeprowadzania impregnacji. To spora wygoda i olbrzymia oszczędność czasu przy zachowaniu długofalowego komfortu i pięknego wyglądu mebli ogrodowych.

 

Modny polipropylen – stylowe aranżacje ogrodowe

 

W jakich przestrzeniach sprawdzają się meble polipropylenowe? Spore zróżnicowanie dostępnych produktów sprawia, że to opcja w zasadzie do każdego ogrodu. Proste, geometryczne sofy i stoliki w stonowanych kolorach można umieścić w ogrodach minimalistycznych i nowoczesnych. Na tarasie boho i skandynawskim świetnie sprawdzają się natomiast fotele i leżaki o powierzchni imitującej plecionki rattanowe lub drewno, wnosząc do przydomowego terenu dodatkowy naturalny akcent. Zwolennicy glamour lub Hampton mogą zdecydować się na kubizujące zestawy w odcieniu bieli.

Dla uzyskania optymalnego efektu warto ponadto zastosować efektowne dodatki, a zwłaszcza piękne poduszki z dekoracyjnymi poszewkami, utrzymane w ulubionych kolorach. Więcej na temat ciekawego aranżowania przydomowych terenów można przeczytać na stronie: naturalnebudownictwo.pl.

 

Nowoczesny i piękny taras – praktyczne wyposażenie dla wymagających

 

Meble polipropylenowe to dobra inwestycja w przydomową przestrzeń. Produkty wyróżniają się trwałością i wysoką jakością wykonania, co przekłada się na funkcjonalność i wygodę korzystania z nich przez naprawdę długi czas. Warto zdecydować się na nie, jeśli pragnie się stworzyć przytulny i naprawdę stylowy kącik do rekreacji w pobliżu domu.