projekty@kreodom.pl
#Ogród 6 czerwca 2023

Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie i wystroju wnętrz. Naturalna estetyka, trwałość i uniwersalność czynią je atrakcyjnym wyborem dla wielu osób. Jednak aby utrzymać drewno w dobrym stanie oraz podkreślić jego piękno, konieczne jest zastosowanie odpowiednich produktów do malowania, takich jak np. lakierobejca biała. Wyjaśniamy czym jest taki środek ochronno-dekoracyjny i jakie ma najważniejsze zalety. Podpowiadamy również, jak go prawidłowo stosować.

Czym jest lakierobejca?

Lakierobejca to tak naprawdę połączenie właściwości dwóch popularnych produktów do drewna – lakieru i bejcy. Lakier służy do ochrony naturalnego materiału przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć czy promieniowanie UV. Natomiast bejca nadaje drewnu pożądany kolor i podkreśla jego naturalne cechy. Dzięki połączeniu tych dwóch składników, powstał produkt Drewnochron Lakierobejca 2w1, która zapewnia kompleksową ochronę powierzchni oraz gwarantuje wyjątkowy efekt estetyczny.

Jakie są najważniejsze zalety lakierobejcy?

Dzięki wysokiej jakości składnikom w swoim składzie, Drewnochron Lakierobejca 2w1 tworzy na powierzchni drewna ochronną warstwę, która jest odporna na grzyby pleśniowe i glony. Świetnie znosi również ekspozycję na zmienne warunki atmosferyczne czy promieniowanie UV. Drewno pokryte takim produktem zachowa swój piękny wygląd przez długi czas.

Ważną zaletą jest także łatwość aplikacji. Dobry produkt nie kapie, bez problemu się rozprowadza i świetnie kryje powierzchnię. W zależności od preferencji użytkownika i rodzaju drewna, Drewnochron Lakierobejca 2w1 może być nakładana pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Dzięki temu nawet osoba bez doświadczenia w zabezpieczaniu drewnasprawnie przeprowadzi proces malowania.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lakierobejcy?

Przede wszystkim, ważne jest dobranie odpowiedniego koloru, który pasuje np. do wystroju wnętrza lub aranżacji ogrodu. Popularna jest np. lakierobejca biała (www.drewnochron.pl), która świetnie sprawdza się w przypadku malowania, altanek, drzwi i okien czy mebli ogrodowych, pięknie podkreślając naturalne usłojenie drewna. Warto również zwrócić uwagę na przeznaczenie lakierobejcy (np. czy na pewno można ją stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz), zalecenia producenta związane z aplikacją oraz wydajność danego produktu.

Jak prawidłowo stosować lakierobejcę?

Przed rozpoczęciem aplikacji, ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża, które należy wyrównać i odtłuścić. Pamiętaj o odpowiednim zaimpregnowaniu zewnętrznych powierzchni (uprzednio niemalowanych) za pomocą środka impregnującego. Podczas aplikacji lakierobejcy należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, przed nałożeniem produktu trzeba dokładnie wymieszać go zgodnie z instrukcją producenta, aby uzyskać jednolitą konsystencję... Podczas samego malowania lakierobejca biała powinna być nakładana zgodnie z usłojeniem drewna, by uniknąć nieestetycznych smug. Ważne jest również, aby pozwolić każdej warstwie dobrze wyschnąć przed nałożeniem kolejnej.